Facebook počúvajknihu.sk
0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Dlhý, Široký a Bystrozraký a iné rozprávky

Napíšte recenziu k tomuto produktu

Rýchly prehľad

Kráľovič Matej sa uchádza o ruku krásnej princeznej. Nie je to však jednoduché - princezná totiž zdedila po svojej matke zázračnú moc, a tak svojim pytačom neustále uniká. Našťastie má kráľovič troch nenahraditeľných pomocníkov - Dlhého, Širokého a Bystrozrakého.

Jazyk: Slovenčina
Vydavateľ: Vydavateľstvo A.L.I.
Autor: Pavol Dobšinský
Rozprávač: Andrea Karnasová, Dušan Cinkota, Jozef Domonkoš, Juraj Hrčka, Ján Mistrík, Oľga Solárová, Štefan Bučko
Kategória: Rozprávky
Typ: Audiobook
Dĺžka: 0:58 h
6,60 €

Detaily

1. Škrupinový zámok

Mladého kráľa od detstva fascinuje klepot mlynského kolesa, preto často chodí do mlyna. Mlynár mu vždy s obľubou všetko poukazuje, len cez jedno zastreté okienko sa mladý kráľ nesmie pozerať. Jedného dňa však pokušeniu neodolá a uvidí pri jazere tri krásne panny. Do tej najmladšej sa na prvý pohľad zamiluje. Starý havran mu poradí, že ju získa len vtedy, ak jej ukradne šaty ukryté vo vajcovej škrupine a za žiadnu cenu jej ich nevráti. Mladý kráľ poslúchne a získa krásnu nevestu. Nie však nadlho. Len čo odíde na poľovačku, mladá kráľovná škrupinu otvorí, prehodí cez seba šaty, premení sa na zlatého páva a odletí. Mladý kráľ sa vráti domov a keď svoju drahú ženu nenájde, je rozhodnutý hľadať ju stoj čo stoj. Darmo ho mlynár odhovára - po kráľovnú treba ísť až do škrupinového zámku a odtiaľ sa ešte nikto živý nevrátil - Mladý kráľ si nedá povedať a vyberie sa na nebezpečnú cestu za stratenou láskou.

Účinkujú:
Rozprávačka: Oľga Solárová
Mladý kráľ: Juraj Hrčka
Mlynár: Ján Mistrík
Havran: Dušan Cinkota
Deva 1: Klaudia Kolembusová
Deva 2: Zuzana Šebová
Deva 3: Andrea Karnasová

2. Ľubka a Kovovlad

Rozmarnej Ľubke sa mália všetci pytači. Nestačia jej obyčajní mládenci, ani ženích v medi, ani v striebre, čaká iba na takého, ktorý bude od hlavy až po päty v zlate oblečený. Jej dobrá mamka sa ju snaží priviesť k rozumu, všetko je však márne. Jedného dňa prihrmí na zlatom hintove ženích z Ľubkiných snov. Parádny pán celý v zlatom ju posadí do zlatého hintova a vezie ďaleko, preďaleko - až do útrob zeme. Pyšná Ľubka sa ani nerozlúči so svojou dobrou mamičkou, uháňa v zlatom hintove v ústrety neznámemu osudu. Onedlho však zistí, že by dala všetko svoje bohatstvo za obyčajný krajec chleba a všetku moc a slávu za láskavé mamičkino pohladenie.

Účinkujú:
Rozprávač: Štefan Bučko
Ľubka: Andrea Karnasová
Matka: Oľga Solárová
Kovovlad: Jozef Domonkoš

3. Dlhý, Široký a Bystrozraký

Kráľovič Matej sa uchádza o ruku krásnej princeznej. Nie je to však jednoduché - princezná totiž zdedila po svojej matke zázračnú moc, a tak svojim pytačom neustále uniká. Našťastie má kráľovič troch nenahraditeľných pomocníkov - Dlhého, Širokého a Bystrozrakého. Či sa im spoločne podarí ustrážiť princeznú po tri noci a načo všetko sa im ona vo svojej prefíkanosti premení, rozpovie vám táto čarovná rozprávočka.

Účinkujú:
Rozprávačka: Oľga Solárová
Matej: Dušan Cinkota
Dlhý: Jozef Domonkoš
Široký: Ján Mistrík
Bystrozraký: Václav Púčik
Princezná: Zuzana Šebová

Dramatizované rozprávky zo zbierok Pavla Dobšinského
  1. Napíšte recenziu k tomuto produktu

Napíšte vlastnú recenziu

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

  * ** *** **** *****
Hodnotenie

Podobné produkty

Devatero pohádek (výběr)
Najkrajšie rozprávky 1
Najkrajšie rozprávky 2
Najkrajšie rozprávky 3
Najkrajšie rozprávky 4
Najkrajšie rozprávky 5
Najkrajšie rozprávky 6
Najkrajšie rozprávky 7
O Krásce a netvorovi
Pohádky II

Pohádky II

3.63 €
Čínské pohádky
Pohádky z pastelky